5 עובדות מעניינות על כסף שלא ידעתם

תוכן העניינים

החיים של רובנו סובבים כל היום סביב כסף ומה שהוא עושה בשבילנו. קבלו 5 עובדות מעניינות על כסף שלא ידעתם.

בעזרת כסף אנו יכולים לקנות אוכל, לנסוע ברכב שלנו (או בתחבורה ציבורית) לעבודה, לשלם על תרופות, לקבל טיפולים רפואיים כשצריך, לקנות בגדים וכמובן לצאת לבלות. על אף שמרבית האנשים חושבים רוב היום על כסף – הם ישמחו להכיר כמה עובדות נוספות על כסף ואיך עושים כסף באינטרנט.

1 – קשה להשגה:

נתחיל מהדבר הפשוט ביותר שכולם יודעים אבל לא עוצרים רגע לחשוב ולתכנן את עצמם – כסף קשה להשגה. בעוד קל מאוד להוציא כסף, איננו מבינים מדוע הכסף נגמר לפני החודש ואיך המשכורת לא מספיקה לנו לשום דבר.

השאיפות שלנו וההוצאות שלנו לרוב יהיו גדולות יותר ממה שאנחנו מרוויחים ולכן הכסף "נאכל" מהר.

לעומת זאת, קשה יותר להשיג כסף. אם תרצו להרוויח כסף נוסף מעסק חדש, תגלו כמה זה יהיה לכם קשה להקים את העסק, להחזיק אותו וכן להביא לקוחות ועוד יותר קשה לשמור עליהם.

אם תרצו להרוויח יותר כסף מהעסק או מהעבודה הנוכחית שלכם – תגלו גם כאן כמה זה קשה.

בכל מקרה להשיג יותר כסף יהיה לכם קשה, לצמצם בהוצאות יהיה לכם קשה – לבזבז את הכסף יהיה לכם קל וזה יקרה אפילו מהר ממה שחשבתם.

2 – הוא לא יקנה לכם אושר כי הוא לא קשור לאושר:

אנשים רבים מחוברים לכסף והוא כל עולמם. יש כאלה שזה הפך אצלם לאובססיה הצורך להרוויח יותר כסף.

יש אינספור סיפורים אודות אנשים עשירים שאיבדו את כל מה שהיה להם ולבסוף מצאו את האושר רק במקומות הנמוכים ביותר שהם חיו. האמרה אומרת "מרבה נכסים מרבה דאגה", ובכן, כל אחד רוצה שיהיה לו הרבה כסף אבל לעתים יותר מדי כסף עשוי רק להזיק.

תשאלו את אותם כוכבי רוק וכוכבי קולנוע שמתפרסמים ומרוויחים מיליונים אך בסוף מאושפזים בבתי חולים עקב התמכרות לסמים או פושטים רגל בדרך זו או אחרת כי אינם יודעים לנהל את עצמם ואת הכסף שלהם.

חפשו את האושר שלכם במקומות אחרים כמו אהבה, משפחה ותחביבים ולא באיך לעשות כסף באינטרנט למשל.

3 – לאורך ההיסטוריה היו לכסף חלופות רבות:

לאורך ההיסטוריה עשו שימוש בסוגים שונים של פריטים ואפילו בעלי חיים כדי לסחור.

בעוד הכסף שאנו מכירים היום הוא בסך הכול השראה לסוגים שונים של כספים שהיו בעבר, הרי שאיננו יכולים לחשוב כי פעם אנשים קנו אחד מהשני על ידי בעלי חיים, ריהוט, ציוד וחומרי גלם שונים.

4 – ללא משכנתא – ייקח לאדם ממוצע בין 20 ל-30 שנה להגיע לבית:

אם נעצור לרגע לחשוב, אנו חיים כל הזמן במרדף אחר החלום להקים בית משלנו וקורת גג למשפחה שנבנה.

כדי להגיע לבית אנו מוצאים את עצמנו עובדים שנים ארוכות ולבסוף לוקחים משכנתא או הלוואות שונות כדי להגיע לבית. \אם אדם המרוויח משכורת ממוצעת בשוק יחסוך כ2000-4000 ₪ בחודש (דבר שמאוד קשה לעשות היום) ייקח לו בין 20 ל-30 שנה כדי להגיע לבית מבלי לקחת משכנתא מהבנק.

5 – הנשר המוצג על מטבעות בארה"ב הוא נשר אמיתי:

הנשר המוטבע על מטבעות הדולר של ארה"ב הוא נשר אמיתי הנקרא "פיטר".

הוא חי בשנים 1830-1836 ואנשים שעבדו בייצור ועיצוב המטבעות של ארה"ב אימצו אותו להיות המודל הגרפי שלהם. לאחר שנפצע בכנפו ונפטר, הם פחלצו אותו ועד היום הוא שמור בארה"ב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
דילוג לתוכן